Your Cart

10 najczęstszych błędów w komponowaniu stylizacji

Obecnie trendy w łączeniu różnych elementów ubioru są zdecydowanie swobodniejsze niż kilkanaście lat temu. W ubiorze można łączyć różne style, wybierać wśród szerokiej gamy tkanin, faktur, kolorów oraz dodatków. Właściwie można łączyć wszystko, ale trzeba to robić w taki sposób, aby nasz wygląd był spójny. Nawet w nowoczesnej modzie są takie błędy, których popełniać nie wypada.

Czego dowiesz się z artykułu?

 • Błędy które należy unikać komponując swój strój?
 • Dodatki – dużo czy mało? Jakość czy ilość?
 • Dlaczego trzeba zwracać uwagę na makijaż i fryzurę?
 1. Okazja… czyni stylizację

Można łączyć wszystko i wszędzie, ale… Casualowy strój na eleganckim przyjęciu? Wieczorowa sukienka na spotkaniu z przyjaciółmi? To czy potrafimy ubrać się odpowiednio do okazji świadczy o naszej kulturze i obyciu. Podążanie za swobodnymi trendami w stylizacji nie oznacza łamania podstawowych zasad dobrego wychowania. Szczególnie, że w takiej sytuacji najbardziej ucierpi wizerunek osoby, która takie faux pas popełniła.

 1. Kolorystyczna nuda

Niektórzy preferują jednolity kolorystycznie ubiór, a nawet dobierają dodatki w takim kolorze. Może to i klasyczne, ale jakże nudne! Teraz gdy wszystkie kolory są dozwolone warto rozsądnie z tego skorzystać. Czasem wystarczy drobny akcent w intensywnym kolorze (np. torebka lub buty) by ożywić i wyróżnić stylizację.

Czerwona torebka damska. Wykonana ręcznie z weluru. Pojemna i elegancka torebka damska
Welurowa torebka NuuBag, w kolorze szlachetnej czerwieni, to jedna z jesiennych propozycji ożywienia stylizacji.

 

 1. Za duże albo za małe?

Obecnie na topie są ubrania oversize. Trzeba jednak pamiętać, że oversize to nie są ubrania ewidentnie zbyt duże. Już nawet nie wspominając o noszeniu zbyt małych ubrań. Chociaż niedopasowanie stroju do figury jest niedopuszczalne, to jest częstym błędem w stylizacji. Warto w tym miejscu przypomnieć o niedopasowanej bieliźnie, szczególnie biustonoszach. To fałsz, że w zbyt obszernych ubraniach nie widać nadprogramowych kilogramów. Łatwiej je zatuszować dobrze skrojonymi ubraniami w odpowiednim rozmiarze.

 1. Wszędzie logo…

Stylizacje w których są ubrania czy dodatki z dużym logo szybko rzucają się w oczy. Niestety, często budzą negatywne skojarzenia ze zbyt dużym epatowaniem zamożnością lub próbą bycia bardziej trendy niż jest przyjęte. Nie mówiąc już o noszeniu niezbyt udanych replik… Natomiast prosty strój można (a nawet trzeba) urozmaicić ciekawym dodatkiem, który doda mu smaku.

 1. Ilość czy jakość?

Noszenie kreacji ze złej jakości materiałów, choćby kosztowało miliony, zawsze będzie wyglądać źle. I to bardzo źle! Dlatego warto mieć sprawdzone części garderoby i dodatki dobrej jakości, które można zestawić na kilka różnych sposobów. Szczególnie ważne jest stosowanie się do zaleceń producenta podczas dbania o nie, aby na długo zachowały świetny wygląd.

Warto postawić na jakość ubrań i dodatków. To inwsetycja, która zwróci się szybciej niż myślisz.
 1. Ubraniowy zawrót głowy

Dowolność w mieszaniu stylów, wzorów i kolorów nie zawsze daje oczekiwany efekt końcowy. Ubiór składający się z kilku rodzajów wzorów, w krzykliwych kolorach połączony z dużą ilością dodatków zwraca niezręczną uwagę otoczenia. Obwieszenie się jak choinka całą posiadaną biżuterią tylko przysporzy takiej osobie niezdrowego zainteresowania. Trzeba znać umiar w łączeniu wzorów i kolorów, a także uważnie dobierać dodatki.

 1. Równowaga…

Niemile widziany jest prowokacyjny ubiór. Przynosi on więcej niesmaku niż korzyści. Dlatego przy eksponowaniu dekoltu warto zasłonić nogi i vice versa. Niech będzie bardziej podkreślona jedna część stylizacji. Dzięki temu zostanie zachowany balans i granice dobrego smaku.

 1. Buty, ach te buty!

Buty mogą wiele powiedzieć o swojej właścicielce. Piękne, efektowne, ale niewygodne buty zrujnują całą stylizację, ponieważ kobieta straci wtedy całą pewność siebie. Warto pamiętać, aby buty były wygodne i dobrej jakości. Wszystkie wzory i kolory są dozwolone.

10 błędów w komponowaniu stylizacji
Buty powinny być stylowe, ale też wygodne.
 1. A make-up?

Mocny i niedopasowany do okoliczności makijaż nie dodaje kobiecie uroku. Zepsuje nawet najlepszą stylizację. Może także zniesmaczyć innych uczestników spotkania. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, żeby podkreślić mocniejszym makijażem oczy lub usta. Przy stonowanych ustach warto zadbać o mocniejszy makijaż oczu. Z kolei usta w kolorze klasycznej czerwieni dobrze komponują się z delikatnie podkreślonymi oczami.

 1. Loki, koki…

Ważnym elementem stylizacji jest także odpowiednia fryzura. Złe uczesanie może zrujnować najbardziej oszałamiający efekt. Zaniedbane włosy, które są obficie posypane brokatem i sztywne od lakieru nie wyglądają dobrze. Warto zadbać o włosy i postawić na klasyczne, naturalne uczesania, które dodadzą kobiecie uroku.

W świecie w którym wszystko wolno nadal jest kilka niezmiennych zasad. Rozsądne kompnowanie stylizacji oraz stosowanie powyższych zasad sprawi, że Twoje stylizacje olśnią otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *